W wywiadzie dla magazynu Vogue założycielka kliniki Smart Aging Clinic, Klaudia Witczak mówi: „Idea #UNBOTOXED jest wynikiem tego, że nie lubię narzucać innym, jak powinni wyglądać. Nasze rysy twarzy to nasza historia i tylko my decydujemy o tym, czy chcemy je zmieniać”. 

Hasło Stay #UNBOTOXED ma zachęcać do tego, aby szybkie, inwazyjne i często wiążące się z powikłaniami zabiegi medycyny estetycznej zastąpić bezpieczniejszymi alternatywami, zachowując jednocześnie własną indywidualność.

Skin workout zamiast botoksu i wypełniaczy


Smart Aging Clinic zachęca do regularnego skin workout’u czyli systematycznego treningu skóry, przy wykorzystaniu nieinwazyjnych boosterów laserowych, których zadaniem jest nauczenie skóry procesów autoregeneracji i zapamiętania tego nawyku, by wolniej i ładniej się starzała. Klaudia Witczak porównuje ten proces do treningu mięśni w siłowni. Warunkiem, tak w treningu mięśni, jest regularność. 

Profesjonalne narzędzia w odpowiednich rękach i preparaty biozgodne, stymulujące skórę do procesów naprawczych bez ingerencji w rysy twarzy to znak firmowy Smart Aging Clinic: „Zrezygnowaliśmy z szybkich i niebezpiecznych rozwiązań na rzecz mądrego i systematycznego dbania o skórę zgodnie z filozofią Smart Aging, bo współczesna medycyna w pełni nam to dziś umożliwia”, mówi Klaudia WitczakJesteś OK!

Smart Aging Clinic nie boi się przełamywania schematów i szerzy ideę, że zmarszczki są OK, zajmując wyraźne stanowisko w dyskusji o obecnie panujących kanonach piękna i walce z upływającym czasem. Stawia na pielęgnowanie życzliwości do samych siebie i wzywa do ochrony własnej indywidualności, która sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. 

„Stay #UNBOTOXED to zachęcenie do dyskusji społecznej na temat roli samoakceptacji w świecie ogarniętym presją idealnego wyglądu, a także silny głos wsparcia dla wszystkich metod samorozwoju, które tę samoakceptację wzmacniają, przyczyniając się do zdrowszego i bardziej autonomicznego życia, bez względu na opinie płynące z otoczenia”, mówi Klaudia Witczak.


Twoja skóra – Twoja decyzja

Kampania Stay #UNBOTOXED wzywa lekarzy do edukowania klientów medycyny estetycznej na temat podawanych preparatów, a klientów klinik do odważnego stawiania granic w podejmowaniu decyzji o własnym wyglądzie. 
„Możemy jedynie wyjaśniać, czym jest nowoczesna medycyna regeneracyjna oraz, że szybkie i krótkotrwałe metody poprawiania siebie czy innych to często niebezpieczna i uzależniająca droga do nikąd“, mówi pomysłodawczyni idei #UNBOTOXED. "Nie mamy jednak prawa nikomu takiej decyzji narzucać, bo ostatecznie to my sami wybieramy, która drogą chcemy podążać”, dodaje Klaudia Witczak.

Bez względu na to, jak zdecydujemy, warto abyśmy podjęli tę decyzję samodzielnie, bez presji mediów społecznościowych, otoczenia czy wreszcie – lekarza, dokładnie weryfikując zastosowane preparaty czy urządzenia. Nasza skóra należy do nas.