Czy piękno, w swojej najczystszej formie, można zdefiniować? Co stanowi o pięknie człowieka: perfekcyjna symetria, idealne rysy twarzy, a może autentyczność i prawda? Czy piękno to copy-paste?

 

Konsekwentnie pragniemy zmienić to, jak postrzegane jest piękno. Swoją misję przedstawiliśmy podczas wyjątkowego panelu towarzyszącego aktualnej kampanii kliniki „Beauty is not copy-paste”. Spotkanie, zorganizowane przez Klaudię Witczak, założycielkę Smart Aging Clinic i propagatorkę idei #unbotoxed, które miało miejsce w restauracji Concept 13, zgromadziło znane osobistości oraz ekspertów z różnych dziedzin, wskazując na konieczność zmian w podejściu do piękna i kobiecego poczucia własnej wartości.

Panelistki - aktorka Olga Bołądź, Joanna Heidtman socjolożka i psycholożka, Marta Dyks – modelka i Klaudia Witczak – inicjatorka wydarzenia, a także Anna Jurgaś, prowadząca dyskusję, dzieliły się swoimi doświadczeniami i poglądami na temat prawdziwego piękna oraz jego roli w kulturze i społeczeństwie. Dyskusja koncentrowała się wokół kultywowanych przez markę fundamentów poczucia własnej wartości takich jak tożsamość, autonomia czy autentyczność, a także na presji bycia piękną, jaką odczuwają dziś młode kobiety.

 

Klaudia Witczak, założycielka Smart Aging Clinic, podkreślała: "Stworzyłam tę markę z troski o wszystkie kobiety, zwłaszcza te bardzo młode, które często z poczucia wstydu i bycia niewystarczającą, pozwalają innym przekraczać swoje granice po to, by zasłużyć na czyjąś akceptację czy przynależeć do grupy. Mam nadzieję, że inicjatywy takie jak ta, ale też i seria podcastów „Rozmowy bez gorsetu”, które stworzyłam wspólnie z Joanną Heidtman, staną się bezpieczną przestrzenią do rozmów o fundamentach kobiecego poczucia własnej wartości i sprawią, że w miejsce poczucia bycia nieadekwatną pojawi się życzliwość do samej siebie”.


Wydarzeniu „Beauty is not copy-paste” towarzyszyła wystawa zdjęć do aktualnej kampanii Smart Aging Clinic autorstwa fotografa Piotra Stokłosy, pod tym samym tytułem, upatrująca kobiece piękno w różnorodności i nieszablonowości.

 

Niestety dane statystyczne nie pozostawiają złudzeń, a fakty, iż współczesna medycyna estetyczna wywiera presję na coraz młodsze pokolenia, mówią same za siebie. Jak wynika z raportu Laboratoires Vivacy Polska, aż 23% kobiet korzystających z zabiegów medycyny estetycznej, to osoby w wieku 18-30 lat, a zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej (potocznie – botoks), to aż 92% wszystkich wykonywanych zabiegów.

 

Dowiedź się więcej o Smart Aging Clinic - https://smartagingclinic.com/contact  

#smartagingclinic  #unbotalks #beautyisnotcopypaste